Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Norgescup Finale 2023-24
Mar 23, Fredrikstad
SKF-Trofén 2024
Mar 22, Piteå
World Championship 2024
Mar 18, Montreal
Regionsmesterskap Vestlandet 2023
Mar 16, Bergen
Regionsmesterskap 1 2024 - Østfold og Vestfold
Mar 16, Tønsberg
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Best elements of each type
28th Heiko Fischer Pokal
Type
Name
Country
Category
Segment
GOE
Score
Watch
3A
Jonathan HEß
GER
Junior men
Short program
2.00
10.50
details
3F
Fabian PIONTEK
GER
Senior men
Free skating
0.00
5.30
details
3F
Jonathan HEß
GER
Junior men
Free skating
0.00
5.30
details
3S
Maxim KNORR
GER
Advanced novice boys
Short program
0.70
5.10
details
3T
Maxim KNORR
GER
Advanced novice boys
Free skating
0.23
4.53
details
2A
Fabian PIONTEK
GER
Senior men
Free skating
0.50
4.13
details
2A
Anete LACE
LAT
Junior ladies
Short program
0.50
4.13
details
2A
Marina PIREDDA
ITA
Junior ladies
Free skating
0.83
4.13
details
2A
Marina PIREDDA
ITA
Junior ladies
Free skating
0.50
4.13
details
2Lz
Katja FINK
GER
Junior ladies
Short program
0.30
2.61
details
2F
Laurenz DAUENHAUER
GER
Advanced novice boys
Short program
0.30
2.20
details
2F
Laurenz DAUENHAUER
GER
Advanced novice boys
Free skating
0.30
2.20
details
2F
Roman GRIGORIEV
GER
Advanced novice boys
Free skating
0.30
2.20
details
2F
Ilaria NELLA
ITA
Advanced novice girls
Free skating
0.30
2.20
details
2F
Michelle EHEMANN
GER
Advanced novice girls
Short program
0.30
2.20
details
2F
Anna SCHLESINGER
GER
Advanced novice girls
Free skating
0.30
2.20
details
2F
Aya HATAKAWA
GER
Advanced novice girls
Free skating
0.30
2.20
details
2F
Michelle EHEMANN
GER
Advanced novice girls
Free skating
0.30
2.20
details
2Lo
Carmen WOLF
GER
Advanced novice girls
Free skating
0.30
2.10
details
2Lo
Charang JUN
GER
Advanced novice girls
Free skating
0.30
2.10
details
2Lo
Lara PENKERT
GER
Advanced novice girls
Free skating
0.30
2.10
details
2S
Sofia DELVAI
ITA
Basic novice A girls
Free skating
0.20
1.50
details
2T
Matilda BALDRACCHI
ITA
Cubs girls
Free skating
0.15
1.45
details
1A
Laurenz DAUENHAUER
GER
Advanced novice boys
Short program
0.20
1.30
details
1A
Charang JUN
GER
Advanced novice girls
Short program
0.20
1.30
details
1A
Ilaria NELLA
ITA
Advanced novice girls
Short program
0.20
1.30
details
1A
Selina WILHELM
GER
Advanced novice girls
Short program
0.20
1.30
details
1A
Laura COLLINI
ITA
Advanced novice girls
Free skating
0.20
1.30
details
1A
Clara GUTMANN
ITA
Advanced novice girls
Short program
0.20
1.30
details
1A
Francesca BOCCONI
ITA
Advanced novice girls
Short program
0.20
1.30
details
1A
Romee VERBEKE
BEL
Advanced novice girls
Short program
0.20
1.30
details
1A
Clara GUTMANN
ITA
Advanced novice girls
Free skating
0.20
1.30
details
1Lz
Laura MORATH
GER
Junior ladies
Free skating
0.00
0.66
details
1F
Ioana CHRISTAKIS
BEL
Basic novice B girls
Free skating
0.00
0.50
details
1F
Anna-Maria RESS
GER
Debs girls
Free skating
0.00
0.50
details
1F
Anna ZANIN
ITA
Cubs girls
Free skating
0.00
0.50
details
1F
Noemi BRUNE
GER
Cubs girls
Free skating
0.00
0.50
details
1Lo
Anna-Maria KISTNER
GER
Advanced novice girls
Free skating
0.00
0.50
details
1Lo
Luzia ROTTE
GER
Basic novice B girls
Free skating
0.00
0.50
details
1Lo
Rebecca TOFT
LUX
Basic novice A girls
Free skating
0.00
0.50
details
Best jumps
Best combination jumps
Best spins
Best sequences