Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Norgescup Finale 2023-24
Mar 23, Fredrikstad
SKF-Trofén 2024
Mar 22, Piteå
World Championship 2024
Mar 18, Montreal
Regionsmesterskap Vestlandet 2023
Mar 16, Bergen
Regionsmesterskap 1 2024 - Østfold og Vestfold
Mar 16, Tønsberg
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Best elements of each type
Skate Ayrshire 2018
Type
Name
Club
Category
Segment
GOE
Score
Watch
3T+3Tb
Edward APPLEBY
CHE
Junior men
Short program
0.52
9.92
details
3SB+2T+2Lo
Elliott THOMPSON
BIL
Junior men
Free skating
-0.35
7.95
details
3SB+2T
Edward APPLEBY
CHE
Junior men
Free skating
0.00
6.60
details
3TB+2T
Elliott THOMPSON
BIL
Junior men
Free skating
0.00
6.50
details
2A+2T+2T
Molly ROBOTHAM
DEE
Junior ladies
Free skating
0.44
6.34
details
2F+2Lo+2Lo
Elé SILVESTER
MAG
Junior ladies
Free skating
0.36
6.08
details
2A+2T
Emily GIBSON
WHI
Junior ladies
Free skating
0.11
4.71
details
2F+2T+2T
Lucy MARTIN
AUC
Junior ladies
Free skating
0.12
4.52
details
2S+2T+2Lo
Victoria MCMAHON
MUR
Senior ladies
Free skating
-0.11
4.19
details
2F+1Eu+2S
Elliot APPLEBY
CHE
Junior men
Free skating
0.18
4.14
details
2Lz+2Lo
Victoria MCMAHON
MUR
Senior ladies
Free skating
-0.28
3.90
details
2F+2Lo
Lucy HAY
DDE
Intermediate novice girls
Free skating
0.36
3.86
details
2Lz+2T
Elliot APPLEBY
CHE
Junior men
Free skating
0.00
3.74
details
2F+2T
Zharia HORNE
KYL
Advanced novice girls
Free skating
0.18
3.28
details
2Lo+2T
Christie SHANNON
EK
Junior ladies
Free skating
0.11
3.11
details
1A+1Eu+2S
Sara KERACHER
DDE
Junior ladies
Free skating
0.13
3.03
details
2S+2Lo
Poppy ASHTON
DDE
Intermediate novice girls
Free skating
0.00
3.00
details
2S+2Lo
Lauren FLEMING
OLY
Basic novice girls
Free skating
0.00
3.00
details
2T+2Lo
Heather KILPATRICK
AUC
Advanced novice girls
Short program
0.00
3.00
details
1A+2Lo
Poppy ASHTON
DDE
Intermediate novice girls
Free skating
-0.06
2.74
details
2T+2T
Zharia HORNE
KYL
Advanced novice girls
Short program
0.13
2.73
details
2S+2T
Lana BAGEN
DDE
Senior ladies
Free skating
0.09
2.69
details
1A+2T
Eloise MCNULTY
OLY
Intermediate novice girls
Free skating
0.13
2.53
details
1A+2T
Lucy HAY
DDE
Intermediate novice girls
Free skating
0.13
2.53
details
1A+2T
Vivienne BOYD
MOR
Level 7 girls
Free skating
0.13
2.53
details
2F+1T
Mikayla STALKER
GAL
Senior ladies
Free skating
0.00
2.42
details
2F+1Lo
Heather KILPATRICK
AUC
Advanced novice girls
Free skating
-0.18
2.12
details
2Lo+1T
Kyle MCLEOD
DDE
Advanced novice boys
Free skating
0.00
2.10
details
2S+1Lo
Anna SMITH
AUC
Intermediate novice girls
Free skating
0.00
1.80
details
2S+1Lo
Hayden BELL
ABR
Basic novice boys
Free skating
0.00
1.80
details
2S+1Lo
Kiera CONNOLLY
DDE
Basic novice girls
Free skating
0.00
1.80
details
2S+1Lo
Lillian CUTHBERTSON
KRK
Level 5 girls
Free skating
0.00
1.80
details
2S+1Lo
Lillian CUTHBERTSON
KRK
Level 5 girls
Free skating
0.00
1.80
details
1A+1Lo
Brodi MACLEOD
MAG
Level 5 girls
Free skating
0.07
1.67
details
1Lz+1Lo
Margaret-Anne CURRIE
MUR
Level 4 girls
Free skating
0.02
1.12
details
1F+1Lo
Alyshea HARVEY
MUR
Level 2 girls
Free skating
0.02
1.02
details
1F+1Lo
Maddison HAGGART
STI
Level 1 girls
Free skating
0.02
1.02
details
1F+1Lo
Shona TURRELL
ABR
Level 1 girls
Free skating
0.02
1.02
details
1Lo+1Lo
Kailynn KIRK
KRK
Level 1 girls
Free skating
-0.07
0.93
details
1S+1Lo
Alyshea HARVEY
MUR
Level 2 girls
Free skating
-0.02
0.88
details
1F+1T
Rosemary YOUNG
MKN
Level 3 girls
Free skating
-0.07
0.83
details
Best jumps
Best combination jumps
Best spins
Best sequences