Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Black Sea Ice Cup 2024
Apr 04, Kranevo
Israel National Championships 2024
Apr 03, Holon
Norgescup Finale 2023-24
Mar 23, Fredrikstad
SKF-Trofén 2024
Mar 22, Piteå
Young Stars March 2024
Mar 18, Sheffield
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Segment
4th Rooster cup
Cubs girls
- Free skating
26 - 29 Apr, 2012
No
Name
Country
TES
PCS
Ded.
TSS
Watch
1
Pauline WANNER
FRA
19.71
17.93
0.00
37.64
details
2
Elizaveta EGOROVA
RUS
17.63
18.55
0.00
36.18
details
3
Sofiya METELKINA
RUS
18.39
15.83
0.00
34.22
details
4
Darja ILJINA
LAT
17.65
16.26
0.00
33.91
details
5
Liudmila MOLCHANOVA
FRA
16.80
16.88
0.00
33.68
details
6
Sara TUOMINEN
FIN
16.31
14.80
0.00
31.11
details
7
Polina KOLEVATOVA
RUS
13.99
16.06
0.00
30.05
details
8
Noémie CARROUE
FRA
15.12
14.80
0.00
29.92
details
9
Anastasia GAMBINO
ITA
14.23
15.63
0.50
29.36
details
10
Cléo HAMON
FRA
14.31
14.38
0.00
28.69
details
11
Adélie VENTARD
FRA
13.91
15.20
0.50
28.61
details
12
Elodie EUDINE
FRA
13.44
15.00
0.00
28.44
details
13
Marija TSVETKOVA
EST
13.79
14.18
0.00
27.97
details
14
Sofia SULA
FIN
15.09
13.33
0.50
27.92
details
15
Lorie GUITARD
FRA
12.34
15.63
0.50
27.47
details
16
Anna MEMOLA
ITA
14.99
12.90
1.00
26.89
details
17
Lilia DENISENKO
RUS
14.11
12.73
0.00
26.84
details
18
Sophie KREPAK
UKR
12.96
12.08
0.00
25.04
details
19
Sophie JONES
GBR
13.56
11.26
0.00
24.82
details
20
Olesya KRUGLOVA
RUS
11.22
12.08
0.00
23.30
details
21
Polina GERGILEVA
RUS
10.94
12.51
0.50
22.95
details
22
Federica MAGNIFICO
SUI
10.60
12.08
0.00
22.68
details
23
Alice MARCHELLI
ITA
9.85
12.31
0.00
22.16
details
24
Catriona HOWARD
GBR
12.17
8.98
0.00
21.15
video
25
Minttu HEIKKINEN
FIN
7.44
12.70
0.50
19.64
details
26
Vittoria PIPPA
ITA
9.20
10.41
0.00
19.61
details
27
Milana SULEMENKOVA
EST
8.80
10.63
0.50
18.93
details
28
Lote Eliza LAPAINE
LAT
10.40
8.13
0.00
18.53
details
29
Zana KOLESOVA
LTU
8.42
10.20
0.50
18.12
details
30
Lorina JESSE
LAT
6.69
11.45
0.50
17.64
details
31
Alice COLAVITO
ITA
8.42
8.75
0.00
17.17
details
32
Rozalia ABDULKARIMOVA
UKR
5.91
7.50
1.00
12.41
details
33
Danae HADJIMITSI
CYP
4.86
6.26
1.00
10.12
details
Best program components
Best elements
Judging statistics