Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Regionsmesterskap Vestlandet 2023
Mar 16, Bergen
Regionsmesterskap 1 2024 - Østfold og Vestfold
Mar 16, Tønsberg
Skate Malmö 2024
Mar 15, Malmö
Sonja Henie Trophy Interclub 2024
Mar 08, Oslo
Sonja Henie Trophy 2024
Mar 08, Oslo
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
New Zealand Championships 2009
Paradice Ice Arena - Botany
, Auckland
New Zealand
11 - 16 Oct, 2009
Best elements
Short program
Free skating
Category
No
Name
Score
No
Watch
Score
No
Watch
Score
Senior men
1
Cameron HEMS
36.53
1
details
73.69
1
details
110.22
Senior ladies
1
Alexandra ROUT
35.82
1
details
76.80
1
details
112.62
2
Caitlyn PAUL
22.58
2
details
36.89
3
details
59.47
3
Elizabeth O'NEILL
21.22
3
details
37.24
2
details
58.46
Junior men
1
Cameron HEMS
34.84
1
details
71.41
1
details
106.25
2
Brad MCLACHLAN
33.20
2
details
66.29
2
details
99.49
3
Christopher BOYD
23.33
3
details
50.07
3
details
73.40
Junior ladies
1
Alexandra ROUT
41.38
1
details
68.39
1
details
109.77
2
Sydnee Lea KNIGHT
32.96
3
details
58.12
2
details
91.08
3
Taylor DEAN
32.22
4
details
53.56
3
details
85.78
Novice boys
1
William SALSBURY
33.79
1
details
49.09
1
details
82.88
Novice girls
1
Iyrin QUIGLEY
32.94
1
details
59.53
1
details
92.47
2
Jessie PARK
28.21
2
details
50.47
2
details
78.68
3
Eerina WATKINS
25.48
4
details
44.04
3
details
69.52
Intermediate girls
1
Zoe CAMERON-BROWN
27.62
1
details
48.39
1
details
76.01
2
Mykaila LEWIS
26.13
2
details
45.49
2
details
71.62
3
Courtney BETTINK
24.04
4
details
39.20
3
details
63.24
Juvenile boys 1
1
George FISHER
18.84
2
details
30.64
1
details
49.48
2
Breandan MALONE
18.87
1
details
28.08
2
details
46.95
Juvenile boys 2
1
Alex ANSTEY
21.09
1
details
28.11
1
details
49.20
Juvenile girls 1
1
Tessa MULHOLLAND
21.37
1
details
31.19
1
details
52.56
2
Brittany CONLON-STEPANICIC
19.44
5
details
28.64
2
details
48.08
3
Bethany STURT
20.39
2
details
27.61
5
details
48.00
Juvenile girls 2
1
Rebecca LAU
23.66
2
details
38.29
1
details
61.95
2
Kara CROUDIS-BONNIFACE
24.80
1
details
36.26
3
details
61.06
3
Keziah VENTER
22.26
4
details
37.65
2
details
59.91
Primary girls
1
Jessica ZHAO
26.23
2
details
48.77
1
details
75.00
2
Alexandra LEY
26.44
1
details
36.34
2
details
62.78
3
Bailey SUTHERLAND
24.16
3
details
35.31
3
details
59.47
Pre-primary boys
1
Sean JONES
24.21
1
details
36.73
2
details
60.94
2
Thomas WOODBRIDGE
21.29
3
details
39.25
1
details
60.54
3
Connor MCIVER
22.12
2
details
32.81
4
details
54.93
Pre-primary girls
1
Kaho HIRAFUNE
28.64
1
details
37.81
2
details
66.45
2
Preeya LAUD
24.17
3
details
39.32
1
details
63.49
3
Tracy DANBROOK
25.01
2
details
37.14
3
details
62.15