Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Regionsmesterskap Vestlandet 2023
Mar 16, Bergen
Regionsmesterskap 1 2024 - Østfold og Vestfold
Mar 16, Tønsberg
Skate Malmö 2024
Mar 15, Malmö
Sonja Henie Trophy Interclub 2024
Mar 08, Oslo
Sonja Henie Trophy 2024
Mar 08, Oslo
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Ventspils Perle 2015
Ventspils Ledus Halle
, Ventspils
Latvia
24 - 25 Oct, 2015
Best elements
Short program
Free skating
Category
No
Name
Score
No
Watch
Score
No
Watch
Score
Senior ladies
1
Alina FJODOROVA
39.16
1
details
66.95
1
details
106.11
Junior men
1
Glebs BASINS
46.34
1
details
91.81
1
details
138.15
Junior ladies 1
1
Ksenija MATVIENKO
31.00
2
details
60.37
1
details
91.37
2
Alise KOVALEVSKA
31.98
1
details
56.55
2
details
88.53
Junior ladies 2
1
Karina BOJKOVA
38.94
1
details
2
Evelina SVARINSKA
35.80
2
details
3
Patricia ZEMNIECE
32.13
3
details
Advanced novice boys
1
Kims Georgs PAVLOVS
27.16
2
details
52.93
1
details
80.09
2
Aleksejs MAZAEVSKIS
28.31
1
details
50.42
2
details
78.73
Advanced novice girls
1
Polina ANDREJEVA
28.40
3
details
51.38
1
details
79.78
2
Elina RANCANE
28.92
2
details
46.51
3
details
75.43
3
Aleksandra SHLAHOVA
29.51
1
details
45.50
6
details
75.01
Basic novice B girls
1
Dominyka MOLEVICIUTE
35.78
1
details
2
Guoda ADULYTE
35.53
2
details
3
Paulina BARTKEVICIUTE
35.04
3
details
Basic novice A girls
1
Selina KANEDA
36.92
1
video
2
Elina SMOLAKOVA
35.20
2
details
3
Alisa ZALESHINA
28.02
3
details
Novice girls
1
Elizabete ZNOTINA
31.34
1
details
2
Valeriya MAKAREVICH
25.54
2
details
3
Vanessa GUBINA
24.33
3
details
Springs girls
1
Julia Laura ZAICEVA
23.04
1
details
2
Milena SEDOLA
21.97
2
details
3
Laureane ADAM
20.22
3
details
Cubs girls 1
1
Marija BOLSHEVA
34.36
1
details
2
Maria BREJEVA
32.09
2
video
3
Kristiana Viktoria IVDRE
30.79
3
details
Cubs girls 2
1
Anna BUJANOVA
19.21
1
details
2
Valerija GALDIKAITE
18.97
2
details
3
Sofja STEPCHENKO
18.53
3
details
Chicks boys
1
Nikita MIRONOVS
13.87
1
details
2
Aleksis ADAMS
12.47
2
details
3
Daniel KORABELNIK
11.75
3
details
Chicks girls 1
1
Karolina KOSENOKA
27.36
1
details
2
Zasmina JEFREMENKO
23.25
2
details
3
Eleonora KAMENECKA
21.30
3
details
Chicks girls 2
1
Veronika ULANAVICHA
17.38
1
details
2
Jelizaveta DENISOVA
17.13
2
details
3
Aurelia BATURINA
16.94
3
details
Pre-chicks boys
1
Janis ZNOTINŠ
11.88
1
details
Pre-chicks girls 1
1
Milana MOZHEIKO
17.45
1
details
Pre-chicks girls 2
1
Svetlana BUJANOVA
12.55
1
details
2
Jelizaveta DERECHINA
12.08
2
details
3
Leila ALIEVA
11.99
3
details
Beginner girls 1
1
Annija AVOTA
13.89
1
details
2
Nikoletta VIMBA
12.03
2
details
3
Leonilla MITINA
11.61
3
details
Beginner girls 2
1
Anastasija MIRONOVA
17.18
1
details
2
Parisa Paula ZEMNIECE
16.34
2
details
3
Anastasija DERECHINA
16.30
3
details