Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Regionsmesterskap Vestlandet 2023
Mar 16, Bergen
Regionsmesterskap 1 2024 - Østfold og Vestfold
Mar 16, Tønsberg
Skate Malmö 2024
Mar 15, Malmö
Sonja Henie Trophy Interclub 2024
Mar 08, Oslo
Sonja Henie Trophy 2024
Mar 08, Oslo
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Ventspils Perle 2013
Ventspils Ledus Halle
, Ventspils
Latvia
24 - 25 Oct, 2013
Best elements
Short program
Free skating
Category
No
Name
Score
No
Watch
Score
No
Watch
Score
Junior men
1
Glebs BASINS
36.88
1
details
72.25
1
details
109.13
Junior ladies
1
Ieva GAILE
42.26
2
details
71.60
1
details
113.86
2
Kristine GAILE
36.15
3
details
70.85
2
details
107.00
3
Angelina KUCHVALSKA
42.55
1
details
63.08
4
details
105.63
Advanced novice girls
1
Diana NIKITINA
35.68
1
details
74.12
1
details
109.80
2
Andzelika KLUJEVA
29.67
2
details
52.47
2
details
82.14
3
Darja SHATIBELKO
26.40
5
details
52.27
3
details
78.67
Basic novice B boys
1
Artis MUCENIEKS
28.30
1
details
Basic novice B girls
1
Laura KAMERGRAUZE
29.89
1
details
2
Anna ORLOVA
20.33
2
details
3
Ksenija ALEKSEJEVA
19.95
3
details
Basic novice A boys
1
Aleksandras CHITRENKO
25.58
1
details
2
Kims Georgs PAVLOVS
24.92
2
details
Basic novice A girls
1
Valerija PETROVA
36.57
1
details
2
Aleksandra SHLAHOVA
34.78
2
details
3
Anastasija LANGERE
34.41
3
details
Springs girls
1
Elina ZAMBERE
21.51
1
details
2
Elza SVARA
20.83
2
details
3
Sofija TERESHKO
18.21
3
details
Cubs boys 1
1
Pavel BUYAVETS
23.78
1
details
Cubs boys 2
1
Dmitrij DRUZS
22.88
1
details
Cubs girls 1
1
Anete LACE
34.30
1
details
2
Elizaveta MINCHENKO
33.80
2
details
3
Margarita KOLJUSHKINA
27.59
3
details
Cubs girls 2
1
Lana RIBNIKOVA
26.41
1
details
2
Anhelina KAROUKA
24.75
2
details
3
Valeriya MAKAREVICH
23.01
3
details
Chicks boys 1
1
Antons TROFIMOVS
19.61
1
details
2
Daniil LAPKO
13.01
2
details
Chicks boys 2
1
Georgij LARIONOV
19.19
1
details
2
Kirills KORKACS
17.04
2
details
3
Vlads BOICOVS
13.39
3
details
Chicks girls 1
1
Lueta SILINA
19.98
1
details
2
Ljubov VAITKEVICHA
19.52
2
details
3
Patricija UDRE
18.37
3
details
Chicks girls 2
1
Kristiana Viktoria IVDRE
18.51
1
details
2
Kate Sabine LEGZDINA
16.73
2
details
3
Milana SHLAHOVA
15.82
3
details
Pre-chicks girls
1
Zasmina JEFREMENKO
16.50
1
video
2
Eleonora KAMENECKA
13.41
2
details
3
Jekaterina ORLOVA
12.90
3
details