Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Regionsmesterskap Vestlandet 2023
Mar 16, Bergen
Regionsmesterskap 1 2024 - Østfold og Vestfold
Mar 16, Tønsberg
Skate Malmö 2024
Mar 15, Malmö
Sonja Henie Trophy Interclub 2024
Mar 08, Oslo
Sonja Henie Trophy 2024
Mar 08, Oslo
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Ventspils Perle 2011
Ventspils Ledus Halle
, Ventspils
Latvia
28 - 30 Oct, 2011
Best elements
Short program
Free skating
Category
No
Name
Score
No
Watch
Score
No
Watch
Score
Junior men
1
Maksims KIRILOVS
25.04
1
details
52.20
1
details
77.24
Junior ladies
1
Kristine GAILE
34.40
1
details
64.52
1
details
98.92
2
Ieva GAILE
34.32
2
details
59.23
3
details
93.55
3
Beatrice MEILUNAITE
31.04
3
details
60.06
2
details
91.10
Advanced novice boys
1
Laurynas VONZODAS
28.58
1
details
44.91
1
details
73.49
Advanced novice girls
1
Angelina KUCHVALSKA
28.66
1
details
47.92
1
details
76.58
2
Darja ZHURAVLEVA
27.56
2
details
41.25
3
details
68.81
3
Anna DEGTYAREVA
27.33
3
details
40.40
4
details
67.73
Basic novice B girls
1
Agne POSKEVICIUTE
28.52
1
details
2
Ivonna PRINCE
27.73
2
details
3
Gintare GOSTAUTAITE
25.03
3
details
Basic novice A girls
1
Sheila BELOVA
34.77
1
details
2
Alise KOVALEVSKA
31.70
2
details
3
Irina KULINICH
31.31
3
details
Debs boys
1
Artis MUCENIEKS
30.61
1
details
Debs girls 1
1
Sintija VINTERE
37.25
1
details
2
Vlada LAHA
36.62
2
details
3
Alise Kitija PABERZA
29.40
3
details
Debs girls 2
1
Laura STRAZDAUSKAITE
22.04
1
details
2
Agnese STENGREVICA
19.61
2
details
3
Liva SPURINA
18.24
3
details
Springs boys
1
Igors TATARINOVS
23.27
1
details
Springs girls 1
1
Darja ILJINA
37.23
1
details
2
Polina SARAEVA
33.61
2
details
3
Valerija ANGERMAN
33.25
3
details
Springs girls 2
1
Tatjana ZASURCEVA
25.35
1
details
2
Anastasija VASILJEVA
23.84
2
details
3
Patricija LUDVIGOVA
23.11
3
details
Cubs boys
1
Kasparas GARSHVAS
20.36
1
details
2
Aleksandr GUDYM
19.28
2
details
Cubs girls 1
1
Nicol MAZHGANE
33.82
1
details
2
Svetlana MILESHINA
31.17
2
details
3
Eva FAVARISOVA
27.24
3
details
Cubs girls 2
1
Sofija BANKOVSKAJA
20.85
1
details
2
Monika RIMPAITE
20.40
2
details
3
Anastasija PAVLOVICHA
18.83
3
details
Chicks boys
1
Radvilas RUMSAS
13.75
1
details
Chicks girls
1
Alina URUSHADZE
27.15
1
video
2
Emilija PAULIKAITE
20.66
2
details
3
Patricija DZELME
19.52
3
details