Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Regionsmesterskap Vestlandet 2023
Mar 16, Bergen
Regionsmesterskap 1 2024 - Østfold og Vestfold
Mar 16, Tønsberg
Skate Malmö 2024
Mar 15, Malmö
Sonja Henie Trophy Interclub 2024
Mar 08, Oslo
Sonja Henie Trophy 2024
Mar 08, Oslo
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Inge Solar Memorial Alpen Trophy Junior 2018
Olympia World Innsbruck
, Innsbruck
Austria
12 - 18 Nov, 2018
Best elements
Short program
Free skating
Category
No
Name
Score
No
Watch
Score
No
Watch
Score
Junior men
1
Gabriele FRANGIPANI
59.21
3
video
123.45
1
video
182.66
2
Yudong CHEN
63.94
1
details
115.26
2
video
179.20
3
Nikita STAROSTIN
59.53
2
video
101.42
3
video
160.95
Junior ladies
1
Viktoria VASILIEVA
62.82
1
video
120.58
1
video
183.40
2
Alessia TORNAGHI
49.07
3
video
96.62
2
video
145.69
3
Anais CORADUCCI
50.41
2
details
84.63
3
details
135.04
Junior pairs
1
Vivienne CONTARINO
/
Marco PAULETTI
47.34
1
details
78.18
1
details
125.52
2
Alyssa Chiara MONTAN
/
Manuel PIAZZA
37.76
3
details
70.59
2
details
108.35
3
Heidrun PIPAL
/
Erik PIPAL
40.25
2
details
67.31
3
details
107.56
Junior ice dance
1
Sofya SHEVCHENKO
/
Igor EREMENKO
66.83
1
details
101.97
1
details
168.80
2
Natalie TASCHLEROVA
/
Filip TASCHLER
45.80
5
details
78.54
2
details
124.34
3
Sara CAMPANINI
/
Francesco RIVA
49.04
3
video
74.24
3
video
123.28
Advanced novice boys
1
Kirill SARNOVSKIY
43.08
1
details
82.84
1
details
125.92
2
Lev VINOKUR
41.93
2
details
77.36
2
video
119.29
3
Davide CALDERARI
41.54
3
details
66.88
3
details
108.42
Advanced novice girls
1
Elizaveta BERETSTOVSKAIA
47.91
1
details
86.14
1
details
134.05
2
Sofya SAMODELKINA
47.59
2
details
85.88
2
details
133.47
3
Seohyun MIN
39.46
3
details
66.65
3
details
106.11
Basic novice A boys
1
Matteo MARCHIONI
33.63
1
details
2
David SEDEJ
33.54
2
details
3
Andrei TUDOR-DOMINIC
24.52
3
details
Basic novice A girls
1
Lara HUNTER
36.39
1
details
2
Martina MARCHIONI
36.08
2
details
3
Sascha Sophie ERHARDT
32.56
3
details
Cubs girls
1
Zoja KRAMAR
35.35
1
details
2
Zala GRUM
29.78
2
details
3
Vita KAS
27.81
3
details
Chicks girls
1
Neza Rikke RUTAR
21.89
1
details
2
Helena KOLLEY
20.47
2
details
3
Zala KAS
17.50
3
details