Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Tallinn Trophy Kids 2024
May 10, Tallinn
Thailand Open Figure Skating Trophy 2024
May 03, Bankok
Skate Edinburgh 2024
May 03, Kirkcaldy
52nd Volvo Open Cup
May 03, Riga
Thailand Open Figure Skating Trophy Interclub 2024
May 02, Bangkok
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Segment
Elit 2 i 2014-15
Junior ladies
- Short program
6 - 7 Sep, 2014
No
Name
Club
TES
PCS
Ded.
TSS
Watch
1
Natasja REMSTEDT
LAN
27.25
20.48
0.00
47.73
details
2
Josefin TALJEGÅRD
GOK
19.66
20.12
1.00
38.78
details
3
Victoria ENGLUND
TIB
19.53
16.66
1.00
35.19
details
4
Olivia JENGARD
TIB
18.54
16.54
0.00
35.08
details
5
Lydia BRUHN
ORN
16.29
16.56
0.00
32.85
details
6
Matilda LÖFGREN
ENK
16.87
15.80
0.00
32.67
details
7
Sabina LÖÖF
LER
15.68
17.36
1.00
32.04
details
8
Elin SIEVERT
LIN
15.35
16.56
0.00
31.91
details
9
Tilda ALTERYD
GOK
13.67
18.00
0.00
31.67
details
10
Melissa MCINTYRE-ANDERSSON
ORE
15.74
16.20
1.00
30.94
details
11
Betty CALLNE
LUL
15.84
15.94
1.00
30.78
details
12
Louise JENSEN
TIB
12.97
17.74
0.00
30.71
details
13
Clara CALLNE
LUL
14.98
16.34
1.00
30.32
details
14
Stina FREDRIKSSON
TIB
14.74
16.36
1.00
30.10
details
15
Madeleine LUNDÉN
MOL
13.63
16.46
0.00
30.09
details
16
Josefin FLOMÉN
MAL
15.07
14.40
0.00
29.47
details
17
Jennifer KVIST
LER
14.27
14.60
0.00
28.87
details
18
Nina LJUNGBERG
TIB
13.50
14.98
0.00
28.48
details
19
Tilde FREIHOLTZ
HAL
13.59
14.14
0.00
27.73
details
20
Elsa SPENNINGE
LUN
13.24
16.14
2.00
27.38
details
21
Ebba LINDEVRET
VAS
13.51
14.72
1.00
27.23
details
22
Sigrid BRUNÉR
TIB
13.65
14.14
1.00
26.79
details
23
Madeleine HOLMQVIST
LER
12.84
14.68
1.00
26.52
details
24
Ildi ADOK
LIN
13.11
13.86
1.00
25.97
details
25
Johanna FORSBERG
HAM
12.88
14.06
1.00
25.94
details
26
Danielle KRISTENSSON
TYR
13.54
13.22
1.00
25.76
details
27
Vilma LEJONBERG
TIB
11.91
13.72
0.00
25.63
details
28
Esmeralda ANDERSSON
TYO
11.03
15.04
1.00
25.07
details
29
Alice NYMAN
OST
10.22
14.80
1.00
24.02
details
30
Emma HANSSON
MOL
10.82
14.14
1.00
23.96
details
31
Mikaela SEGER
ORE
11.90
13.94
2.00
23.84
details
Best program components
Best elements
Judging statistics