Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Tallinn Trophy Kids 2024
May 10, Tallinn
Thailand Open Figure Skating Trophy 2024
May 03, Bankok
Skate Edinburgh 2024
May 03, Kirkcaldy
52nd Volvo Open Cup
May 03, Riga
Thailand Open Figure Skating Trophy Interclub 2024
May 02, Bangkok
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Segment
Deutschlandpokal im Eiskunstlaufen 2018
Novice U18 girls
- Short program
14 - 18 Mar, 2018
No
Name
Club
TES
PCS
Ded.
TSS
Watch
1
Katharina KURZ
ECRE
22.03
17.20
0.00
39.23
details
2
Anna WEHRHEIM
MERC
20.25
17.06
0.00
37.31
details
3
Anna Matilda FELLINGER
EJE
19.90
17.12
0.00
37.02
details
4
Sophie-Estelle MUTH
USGC
18.99
17.60
0.00
36.59
details
5
Philine HEINZE
ESCWS
18.64
15.66
0.00
34.30
details
6
Louisa LENZ
BTSC
18.51
14.72
0.00
33.23
details
7
Michelle MINOR
EJE
18.41
14.80
0.00
33.21
details
8
Selin ASLAN
ECRE
19.18
13.72
0.00
32.90
details
9
Maria ROGOZINA
BSV92
17.31
15.54
0.00
32.85
details
10
Jule GROENERT
ERCW
17.91
14.80
0.00
32.71
details
11
Jasmin WIERTZ
DEG
18.08
14.26
0.00
32.34
details
12
Yvonne HARTMANN
EVA
18.05
14.20
0.00
32.25
details
13
Mariella WALLNER
MEV
17.11
14.70
0.00
31.81
details
14
Hanna BÖHM
DSCK
16.52
14.68
0.00
31.20
details
15
Lydia MENEIKIS
SCC
16.32
14.60
0.00
30.92
details
16
Viktoria KOMADINIC
ERSCO
16.51
13.38
0.00
29.89
details
17
Susanne VOGL
ECO
16.40
14.40
1.00
29.80
details
18
Kathrina HECKMANN
ECO
14.21
14.54
0.00
28.75
details
19
Sophie DORNBACH
SCC
12.76
15.52
0.00
28.28
details
20
Margareta OLOSOVA
MEV
14.45
14.28
1.00
27.73
details
21
Fabienne MEVE
ESCWS
13.80
13.60
0.00
27.40
details
22
Svenja EBERT
MERC
13.21
14.00
0.00
27.21
details
23
Elisa CUVIELLO
EVWEI
13.81
14.08
1.00
26.89
details
24
Olivia SORG
MEV
12.88
13.58
1.00
25.46
details
25
Hannah ROTHE
ESGE
13.67
12.74
1.00
25.41
details
26
Clara KELLERMANN
KEK
11.71
12.94
0.00
24.65
details
27
Lotta HORRIX
KEK
12.08
13.86
2.00
23.94
details
28
Anna Maria MAKSIMENKO
HSC
11.19
12.48
1.00
22.67
details
29
Sidney HAASE
HSV
9.28
13.08
0.00
22.36
details
30
Ekaterina KONDILIABROVA
ATSVB
8.38
13.26
1.00
20.64
details
Best program components
Best elements
Judging statistics