Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Norgescup Finale 2023-24
Mar 23, Fredrikstad
SKF-Trofén 2024
Mar 22, Piteå
World Championship 2024
Mar 18, Montreal
Regionsmesterskap Vestlandet 2023
Mar 16, Bergen
Regionsmesterskap 1 2024 - Østfold og Vestfold
Mar 16, Tønsberg
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Segment
9th Skate Helena
Junior ladies
- Short program
19 - 23 Jan, 2016
No
Name
Country
TES
PCS
Ded.
TSS
Watch
1
Joanna KALLELA
FIN
27.37
18.74
0.00
46.11
details
2
Elif ERDEM
TUR
27.27
18.40
0.00
45.67
details
3
Alexandra HAGAROVÁ
SVK
25.76
17.40
0.00
43.16
details
4
Petra LAAKKONEN
FIN
24.00
17.26
0.00
41.26
details
5
Gaia MAIORANO
ITA
22.27
18.74
0.00
41.01
details
6
Ceciliane Mei Ling HARTMANN
SIN
22.42
18.28
0.00
40.70
details
7
Monika PETERKA
SLO
22.12
18.22
0.00
40.34
details
8
Alisa STOMAKHINA
AUT
22.70
18.12
1.00
39.82
details
9
Sinikka PAUKKU
EST
21.12
17.26
0.00
38.38
details
10
Marina KALICANIN
GER
20.49
15.86
0.00
36.35
details
11
Ilayda BAYAR
TUR
19.86
16.08
0.00
35.94
details
12
Nina POLŠAK
SLO
20.29
15.48
0.00
35.77
details
13
Delia PAPARELLA
ITA
16.67
17.06
0.00
33.73
details
14
Anna TROGER
AUT
16.72
16.06
0.00
32.78
details
15
Timea STUDENCOVA
SVK
17.09
15.46
1.00
31.55
details
16
Kathryn WINSTANLEY
RSA
16.66
13.52
0.00
30.18
details
17
Maruša UDRIH
SLO
15.29
14.14
0.00
29.43
details
18
Andjela MILJEVIC
SRB
14.97
14.26
0.00
29.23
details
19
Miroslava MAGULOVÁ
SVK
14.61
15.26
1.00
28.87
details
20
Naja FERKOV
SLO
16.76
14.00
2.00
28.76
details
21
Mihaela Stimac ROJTINIC
CRO
15.20
12.60
0.00
27.80
details
22
Simona GEORGIEVA
BUL
13.30
15.16
1.00
27.46
details
23
Begum BOYNUKISA
TUR
14.37
13.86
1.00
27.23
details
24
Michaela CAPLOVA
SVK
13.39
13.22
0.00
26.61
details
25
Bihter Eylul YARAS
TUR
13.20
14.34
1.00
26.54
details
26
Zona APOSTOLOVIC
SRB
12.29
14.00
3.00
23.29
details
27
Liza BRILEJ
SLO
12.60
10.54
1.00
22.14
details
28
Nina PUŠNIK
SLO
6.40
12.00
0.00
18.40
details
29
Larisa SAFARIC
SLO
5.80
10.14
0.00
15.94
details
30
Tjaša BURSIC
SLO
7.94
10.72
4.00
14.66
details
31
Anja SAINOVIC
SRB
5.71
8.34
0.00
14.05
details
32
Romana GRGIC
CRO
3.48
9.38
0.00
12.86
details
Best program components
Best elements
Judging statistics