Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Black Sea Ice Cup 2024
Apr 04, Kranevo
Israel National Championships 2024
Apr 03, Holon
Norgescup Finale 2023-24
Mar 23, Fredrikstad
SKF-Trofén 2024
Mar 22, Piteå
Young Stars March 2024
Mar 18, Sheffield
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Segment
Sheffield IJS 2012
Junior ladies
- Short program
30 Aug - 3 Sep, 2010
No
Name
Club
TES
PCS
Ded.
TSS
Watch
1
Katie POWELL
SHE
20.93
16.18
1.00
36.11
details
2
Stephanie RIGLEY
N/A
21.54
14.98
1.00
35.52
details
3
Toni MURRAY
HUL
16.77
15.34
0.00
32.11
details
4
Rachael BARLEY
SHE
17.20
13.38
0.00
30.58
details
5
Jennifer STONE
NOT
17.60
12.40
1.00
29.00
details
6
Laura KEAN
DDE
17.23
14.66
3.00
28.89
details
7
Isabella LARKIN
SWI
15.33
13.92
1.00
28.25
details
8
Shelley THOMSON
MAG
15.70
12.54
0.00
28.24
details
9
Sarah Jane SMITH
DDE
16.70
12.40
1.00
28.10
details
10
Natasha MCKAY
COV
14.70
13.24
0.00
27.94
details
11
Jodie TATE
AUC
15.90
11.80
0.00
27.70
details
12
Lana BAGEN
OLY
14.50
14.20
1.00
27.70
details
13
Alice HOPKINSON
WHI
15.77
11.70
0.00
27.47
details
14
Kirsty RICHARDSON
GUI
15.80
13.40
2.00
27.20
details
15
Jodi EASSON
DDE
14.70
12.72
1.00
26.42
details
16
Lorna Jade SKIPPER
NOT
15.40
11.92
1.00
26.32
details
17
Bryony CORRIGAN-RATTRAY
NOT
14.60
11.34
0.00
25.94
details
18
Shanon DAVIS
DDE
14.43
12.32
1.00
25.75
details
19
Rowena MACKESSACK-LEITCH
MOR
13.50
12.14
0.00
25.64
details
20
Ashley MITCHELL
EK
12.87
11.80
0.00
24.67
details
21
Sophie KENT
SHE
13.90
10.68
0.00
24.58
details
22
Lucy-Anne WALKER
BAS
12.80
11.48
0.00
24.28
details
23
Catherine CLEMENT
CHE
12.60
11.68
0.00
24.28
details
24
Charlotte DAVIS
BAS
13.60
10.32
0.00
23.92
details
25
Rosanna BAILEY
DDE
13.10
10.80
0.00
23.90
details
26
Lauren MACKESSACK-LEITCH
MOR
12.50
11.22
0.00
23.72
details
27
Kristie ROBERTSON
DDE
15.10
10.60
2.00
23.70
details
28
Frances HOWELL
GUI
13.57
10.94
1.00
23.51
details
29
Michelle CALLISON
DDE
14.10
10.14
1.00
23.24
details
30
Mollie BARRY
NOT
12.60
11.40
1.00
23.00
details
31
April HUNTER
EK
12.40
11.00
1.00
22.40
details
32
Sasha CROMPTON
BRD
11.70
10.34
0.00
22.04
details
33
Georgia BRIGGS
DDE
11.50
10.52
0.00
22.02
details
34
Jodie ADDERLEY
BPL
12.60
9.78
1.00
21.38
details
35
Nikki JAMES
NOT
11.80
9.34
0.00
21.14
details
36
Emma SAYNER
HUL
11.90
9.20
0.00
21.10
details
37
Jade EDWARDS
NOT
12.30
10.42
3.00
19.72
details
38
Deborah BELL
OXF
7.60
10.74
1.00
17.34
details
39
Kaye Louise HAMMER
BBN
9.50
10.74
3.00
17.24
details
Best program components
Best elements
Judging statistics