Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Norgescup Finale 2023-24
Mar 23, Fredrikstad
SKF-Trofén 2024
Mar 22, Piteå
World Championship 2024
Mar 18, Montreal
Regionsmesterskap Vestlandet 2023
Mar 16, Bergen
Regionsmesterskap 1 2024 - Østfold og Vestfold
Mar 16, Tønsberg
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Segment
Norgescup 4 i 2019-20
Debs girls 2
- Short program
26 - 27 Oct, 2019
No
Name
Club
TES
PCS
Ded.
TSS
Watch
1
Ulla Emilie FOSSUM
AKK
12.00
8.26
0.00
20.26
details
2
India HANSEN
AKK
11.47
8.66
0.50
19.63
details
3
Hannah CHRISTENSEN
OSK
11.15
8.80
0.50
19.45
details
4
Ella Henriksen LOEN
BKK
11.17
7.94
0.00
19.11
details
5
Anniken EIKELAND
BKK
11.00
8.54
0.50
19.04
details
6
Juni Marie Filseth HAAVIND
IKK
9.92
9.22
0.50
18.64
details
7
Victoria BRUTEIG
BSK
9.58
8.86
0.00
18.44
details
8
Henriette Damhoff SCHEI
AKK
9.44
9.40
0.50
18.34
details
9
Maren Garnaas BERGUM
MKK
10.06
7.94
0.00
18.00
details
10
Linnea Marie JØRGENSEN
SSK
10.03
7.74
0.00
17.77
details
11
Kaja ANDERSEN
FKK
9.96
7.74
0.00
17.70
details
12
Erika Calunod JENSEN
SKK
8.80
8.62
0.00
17.42
details
13
Constanse Steen HANSEN
OI
10.13
7.20
0.00
17.33
details
14
Ea Gunvor HERMSTAD
TSK
9.64
7.72
0.50
16.86
details
15
Signe Elise Ask STEIRO
AKK
8.48
8.80
0.50
16.78
details
16
Madelén Lysebråte LØBERG
AKK
9.01
7.74
0.00
16.75
details
17
Annabel GRØNNTUN
OSK
10.75
6.40
0.50
16.65
details
18
Susanne Thorstensen ENEHAUG
BKK
9.27
7.46
0.50
16.23
details
19
Clara Namatovu THOMASSEN
RKK
9.04
7.66
0.50
16.20
details
20
Aurora KROG
TSK
8.75
7.06
0.00
15.81
details
21
Eirill Eikanger FULLU
OI
7.62
7.58
0.00
15.20
details
22
Idun FAUSKE
BKK
7.95
7.66
0.50
15.11
details
23
Marthe Garnaas BERGUM
MKK
7.28
7.86
0.50
14.64
details
24
Mille Marie Wold ASKER
AKK
8.16
7.00
1.00
14.16
details
25
Naizhuo HU
RKK
8.13
6.52
0.50
14.15
details
26
Aurora HEIM
IKK
7.88
6.62
0.50
14.00
details
27
Marie Ims CARLSEN
TT
6.57
7.92
1.00
13.49
details
28
Solveig LILLE
AKK
5.99
7.40
0.00
13.39
details
29
Caroline Cecilie GJØLSTAD
TT
4.63
5.88
0.50
10.01
details
30
Linnea HUNDEIDE
RKK
4.97
5.46
1.00
9.43
details
Best program components
Best elements
Judging statistics