Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Norgescup Finale 2023-24
Mar 23, Fredrikstad
SKF-Trofén 2024
Mar 22, Piteå
World Championship 2024
Mar 18, Montreal
Regionsmesterskap Vestlandet 2023
Mar 16, Bergen
Regionsmesterskap 1 2024 - Østfold og Vestfold
Mar 16, Tønsberg
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Segment
World Junior Championship 2020
Junior ice dance
- Rhythm dance
2 - 8 Mar, 2020
No
Name
Country
TES
PCS
Ded.
TSS
Watch
1
Elizaveta SHANAEVA
/
Devid NARYZHNYY
RUS
38.49
31.54
0.00
70.03
video
2
Maria KAZAKOVA
/
Georgy REVIYA
GEO
37.86
32.12
0.00
69.98
video
3
Avonley NGUYEN
/
Vadym KOLESNIK
USA
36.30
31.97
0.00
68.27
video
4
Arina USHAKOVA
/
Maxim NEKRASOV
RUS
35.71
32.26
1.00
66.97
video
5
Diana DAVIS
/
Gleb SMOLKIN
RUS
36.19
30.34
0.00
66.53
video
6
Loicia DEMOUGEOT
/
Theo LE MERCIER
FRA
34.46
30.42
0.00
64.88
video
7
Katarina WOLFKOSTIN
/
Jeffrey CHEN
USA
37.06
27.71
0.00
64.77
video
8
Emmy BRONSARD
/
Aissa BOUARAGUIA
CAN
34.38
28.60
1.00
61.98
video
9
Natalie D'ALESSANDRO
/
Bruce WADDELL
CAN
33.24
28.39
0.00
61.63
video
10
Miku MAKITA
/
Tyler GUNARA
CAN
33.96
26.91
0.00
60.87
video
11
Oona BROWN
/
Gage BROWN
USA
32.19
27.31
0.00
59.50
video
12
Emily BROWN
/
James HERNANDEZ
GBR
31.02
26.08
0.00
57.10
video
13
Utana YOSHIDA
/
Shingo NISHIYAMA
JPN
30.27
25.78
0.00
56.05
video
14
Maria GOLUBTSOVA
/
Kirill BELOBROV
UKR
29.64
26.34
0.00
55.98
video
15
Lou TERREAU
/
Noe PERRON
FRA
29.55
25.89
0.00
55.44
video
16
Carolina Portesi PERONI
/
Michael CHRASTECKY
ITA
28.84
25.58
0.00
54.42
video
17
Villõ MARTON
/
Danyil SZEMKO
HUN
28.81
24.22
0.00
53.03
video
18
Angelina KUDRYAVTSEVA
/
Ilia KARANKEVICH
CYP
28.84
24.12
0.00
52.96
video
19
Natalie TASCHLEROVA
/
Filip TASCHLER
CZE
27.22
26.58
1.00
52.80
video
20
Sofía VAL
/
Linus Colmor JEPSEN
ESP
28.53
22.65
0.00
51.18
video
21
Lara LUFT
/
Stephano-Valentino SCHUSTER
GER
28.05
24.12
1.00
51.17
video
22
Anna SHNAIDER
/
Fedor VARLAMOV
KAZ
24.41
22.80
0.00
47.21
video
23
Mariia NOSOVITSKAYA
/
Mikhail NOSOVITSKIY
ISR
24.80
22.23
1.00
46.03
video
24
Yulia ALIEVA
/
Artur BIKTIMIROV
AZE
24.53
21.43
0.00
45.96
video
25
Darja NETJAGA
/
Marko Jevgeni GAIDAJENKO
EST
24.22
21.57
0.00
45.79
video
26
Oliwia BOROWSKA
/
Filip BOJANOWSKI
POL
23.07
18.87
0.00
41.94
video
27
Karina SIDARENKA
/
Maksim YALENICH
BLR
22.20
18.74
0.00
40.94
video
28
Sara BUCH-WEEKE
/
Nicolas WOODCOCK
DEN
20.99
18.60
0.00
39.59
video
29
Gina ZEHNDER
/
Beda Leon SIEBER
SUI
16.44
15.55
0.00
31.99
video
Best program components
Judging statistics