Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Hope Cup 2024
Apr 12, Tartu
9th Narcisa Cup
Apr 10, Jesenice
31st Triglav Trophy
Apr 10, Jesenice
Black Sea Ice Cup 2024
Apr 04, Kranevo
Israel National Championships 2024
Apr 03, Holon
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Segment
Skate Malmö 2024
Junior ladies 2
- Short program
15 - 17 Mar, 2024
No
Name
Country
TES
PCS
Ded.
TSS
Watch
1
Jenni HIRVONEN
FIN
25.43
20.39
0.00
45.82
details
2
Ejnie van der GEEST
SUI
21.98
19.18
0.00
41.16
details
3
Vera LINDEVRET
SWE
21.60
19.50
0.00
41.10
details
4
Meri-Vuokko HANNULA
FIN
21.05
17.73
0.00
38.78
details
5
Tabea SCIARANETTI
SUI
20.35
18.41
0.00
38.76
details
6
Ella FEHN
SWE
19.94
18.83
1.00
37.77
details
7
Alissa AARØE
NOR
18.33
19.17
0.00
37.50
details
8
Alexandra ÖDMAN
SWE
19.45
19.85
3.00
36.30
details
9
Alicia LANDER
SWE
18.37
17.28
0.00
35.65
details
10
Ellen FREY
FIN
17.12
18.08
0.00
35.20
details
11
Nellie ROSENBERG
SWE
15.49
17.85
0.00
33.34
details
12
Ella HJELM
SWE
18.36
15.30
1.00
32.66
details
13
Ellentine NORMARK
SWE
16.59
15.39
0.00
31.98
details
14
Felicia SVAHN
SWE
15.48
15.51
0.00
30.99
details
15
Inka LEHTOLA
FIN
15.38
15.51
0.00
30.89
details
16
Hannah CHRISTENSEN
NOR
15.88
15.85
1.00
30.73
details
17
Melanie HENRIKSSON
SWE
15.23
15.06
0.00
30.29
details
18
Amalia SYVERSEN
SWE
14.54
14.74
0.00
29.28
details
19
Matilda TORNKVIST
SWE
14.52
14.20
0.00
28.72
details
20
Linnéa ELWING
SWE
14.56
15.08
1.00
28.64
details
21
Majken van BRINK
SWE
12.91
14.96
0.00
27.87
details
22
Siiri TAHVANAINEN
FIN
14.60
14.74
2.00
27.34
details
23
Anna WOSTYN
BEL
10.91
16.07
0.00
26.98
details
24
Nella HAKALA
FIN
13.79
13.97
1.00
26.76
details
25
Tuva STORÅKERS
SWE
12.74
13.85
0.00
26.59
details
26
Clara EIJERSTAM
SWE
11.80
14.64
0.00
26.44
details
27
Joannie ALENIS
BEL
11.97
14.19
0.00
26.16
details
28
Stella JÄRLEBY
SWE
11.54
14.20
1.00
24.74
details
29
Sara WOSTYN
BEL
10.60
13.74
3.00
21.34
details
30
Nelli MANNERMAA
FIN
8.45
13.64
1.00
21.09
details
31
Wilma OLSEN
SWE
10.50
12.86
3.00
20.36
details
32
Linnea LAMPINEN
FIN
7.92
13.18
1.00
20.10
details
Best program components
Best elements
Judging statistics