Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Regionsmesterskap Vestlandet 2023
Mar 16, Bergen
Regionsmesterskap 1 2024 - Østfold og Vestfold
Mar 16, Tønsberg
Skate Malmö 2024
Mar 15, Malmö
Sonja Henie Trophy Interclub 2024
Mar 08, Oslo
Sonja Henie Trophy 2024
Mar 08, Oslo
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Segment
Golden Spin 2010
Senior ladies
- Short program
9 - 11 Dec, 2010
No
Name
Country
TES
PCS
Ded.
TSS
Watch
1
Sonia LAFUENTE
ESP
26.93
21.98
0.00
48.91
details
2
Victoria MUNIZ
PUR
27.76
19.38
0.00
47.14
details
3
Patricia GLESCIC
SLO
26.12
19.00
0.00
45.12
details
4
Dasa GRM
SLO
24.56
19.14
0.00
43.70
details
5
Kako TOMOTAKI
JPN
24.69
18.86
0.00
43.55
details
6
Anne Line GJERSEM
NOR
25.36
18.06
0.00
43.42
details
7
Fleur MAXWELL
LUX
22.30
19.46
0.00
41.76
details
8
Carol BRESSANUTTI
ITA
23.61
17.60
0.00
41.21
details
9
Alexandra KUNOVA
SVK
20.70
17.38
0.00
38.08
details
10
Maria ARTEMIEVA
RUS
19.56
18.36
0.00
37.92
details
11
Kerstin FRANK
AUT
21.13
16.26
0.00
37.39
details
12
Constanze PAULINUS
GER
19.97
17.36
0.00
37.33
details
13
Hristina VASILEVA
BUL
17.36
16.20
0.00
33.56
details
14
Katherine HADFORD
HUN
18.16
15.92
1.00
33.08
details
15
Nika CERIC
SLO
17.27
15.80
2.00
31.07
details
16
Viktoria PAVUK
HUN
15.53
15.80
1.00
30.33
details
17
Bianka PADAR
HUN
16.10
14.96
1.00
30.06
details
18
Jessica KURZAWSKI
AUS
14.67
15.12
0.00
29.79
details
19
Georgia GLASTRIS
GRE
13.36
16.08
1.00
28.44
details
20
Daniela STOEVA
BUL
13.57
14.12
2.00
25.69
details
21
Franka VUGEC
CRO
11.20
15.30
1.00
25.50
details
22
Mirna LIBRIC
CRO
11.80
14.34
1.00
25.14
details
23
Isabelle PIEMAN
BEL
11.27
15.34
2.00
24.61
details
24
Mateja BURSIC
CRO
11.70
12.92
1.00
23.62
details
25
Alessia BALDO
BRA
10.60
11.60
1.00
21.20
details
Best program components
Best elements
Judging statistics