Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Black Sea Ice Cup 2024
Apr 04, Kranevo
Israel National Championships 2024
Apr 03, Holon
Norgescup Finale 2023-24
Mar 23, Fredrikstad
SKF-Trofén 2024
Mar 22, Piteå
Young Stars March 2024
Mar 18, Sheffield
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Segment
Elit 6 i 2014-15
Junior ladies
- Free skating
8 - 9 Nov, 2014
No
Name
Club
TES
PCS
Ded.
TSS
Watch
1
Matilda ALGOTSSON
SLN
32.50
38.67
0.00
71.17
details
2
Clara CALLNE
LUL
34.75
33.07
0.00
67.82
details
3
Elin SIEVERT
LIN
32.52
33.60
0.00
66.12
details
4
Anita ÖSTLUND
LAN
32.82
33.46
2.00
64.28
details
5
Natasja REMSTEDT
LAN
25.25
35.20
0.00
60.45
details
6
Louise JENSEN
TIB
28.42
33.19
2.00
59.61
details
7
Victoria ENGLUND
TIB
28.75
30.94
1.00
58.69
details
8
Olivia JENGARD
TIB
27.17
31.34
0.00
58.51
details
9
Lydia BRUHN
ORN
25.44
31.46
0.00
56.90
details
10
Melissa MCINTYRE-ANDERSSON
ORE
26.73
30.00
0.00
56.73
details
11
Danielle KRISTENSSON
TYR
28.05
27.47
0.00
55.52
details
12
Jennifer KVIST
LER
25.20
29.99
0.00
55.19
details
13
Esmeralda ANDERSSON
TYO
22.88
31.86
0.00
54.74
details
14
Ebba LINDEVRET
VAS
25.99
28.67
0.00
54.66
details
15
Alice NYMAN
OST
24.84
30.67
1.00
54.51
details
16
Ellen WIDERSTRAND
FRO
26.67
27.20
0.00
53.87
details
17
Betty CALLNE
LUL
25.65
28.40
1.00
53.05
details
18
Johanna FORSBERG
HAM
25.31
28.14
1.00
52.45
details
19
Nora FALK
LUN
24.41
27.73
0.00
52.14
details
20
Elsa SPENNINGE
LUN
23.53
29.20
1.00
51.73
details
21
Matilda LÖFGREN
ENK
23.71
29.73
2.00
51.44
details
22
Tilde FREIHOLTZ
HAL
23.29
27.34
0.00
50.63
details
23
Stina FREDRIKSSON
TIB
24.58
28.67
3.00
50.25
details
24
Sabina LÖÖF
LER
24.08
28.53
3.00
49.61
details
25
Tilda ALTERYD
GOK
20.00
30.41
2.00
48.41
details
26
Elina ANDERSSON
ALI
22.95
24.92
0.00
47.87
details
27
Sigrid BRUNÉR
TIB
20.92
26.80
0.00
47.72
details
28
Josefin FLOMÉN
MAL
19.32
27.59
0.00
46.91
details
29
Madeleine LUNDÉN
MOL
19.41
29.21
2.00
46.62
details
30
Nina LJUNGBERG
TIB
19.59
26.80
1.00
45.39
details
31
Mikaela SEGER
ORE
19.82
26.66
2.00
44.48
details
32
Emma HANSSON
MOL
21.85
24.40
2.00
44.25
details
33
Ildi ADOK
LIN
14.54
27.08
0.00
41.62
details
Best program components
Best elements
Judging statistics