Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Norgescup Finale 2023-24
Mar 23, Fredrikstad
SKF-Trofén 2024
Mar 22, Piteå
World Championship 2024
Mar 18, Montreal
Regionsmesterskap Vestlandet 2023
Mar 16, Bergen
Regionsmesterskap 1 2024 - Østfold og Vestfold
Mar 16, Tønsberg
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Segment
World Junior Championship 2018
Junior ice dance
- Short dance
5 - 11 Mar, 2018
No
Name
Country
TES
PCS
Ded.
TSS
Watch
1
Anastasia SKOPTCOVA
/
Kirill ALESHIN
RUS
34.68
31.76
0.00
66.44
details
2
Marjorie LAJOIE
/
Zachary LAGHA
CAN
32.58
29.81
0.00
62.39
details
3
Arina USHAKOVA
/
Maxim NEKRASOV
RUS
32.18
29.11
0.00
61.29
details
4
Sofya SHEVCHENKO
/
Igor EREMENKO
RUS
30.86
30.09
0.00
60.95
details
5
Caroline GREEN
/
Gordon GREEN
USA
33.03
27.83
0.00
60.86
details
6
Christina CARREIRA
/
Anthony PONOMARENKO
USA
29.75
31.10
0.00
60.85
details
7
Natacha LAGOUGE
/
Corentin RAHIER
FRA
31.49
27.77
0.00
59.26
details
8
Chloe LEWIS
/
Logan BYE
USA
30.59
27.48
0.00
58.07
details
9
Darya POPOVA
/
Volodymyr BYELIKOV
UKR
28.84
26.72
0.00
55.56
details
10
Ria SCHWENDINGER
/
Valentin WUNDERLICH
GER
29.36
25.66
0.00
55.02
details
11
Maria KAZAKOVA
/
Georgy REVIYA
GEO
29.00
25.95
0.00
54.95
details
12
Olivia MCISAAC
/
Elliott GRAHAM
CAN
27.80
25.00
0.00
52.80
details
13
Chiara CALDERONE
/
Pietro PAPETTI
ITA
26.32
25.46
0.00
51.78
details
14
Loicia DEMOUGEOT
/
Theo LE MERCIER
FRA
27.81
23.71
0.00
51.52
details
15
Villõ MARTON
/
Danyil SZEMKO
HUN
26.21
24.37
0.00
50.58
details
16
Natalie TASCHLEROVA
/
Filip TASCHLER
CZE
28.82
21.43
0.00
50.25
details
17
Shira ICHILOV
/
Vadim DAVIDOVICH
ISR
26.26
23.37
0.00
49.63
details
18
Yana BUGA
/
Georgy POKHILYUK
AZE
25.90
22.37
0.00
48.27
details
19
Viktoria SEMENJUK
/
Artur GRUZDEV
EST
24.34
21.75
0.00
46.09
details
20
Charise MATTHAEI
/
Maximilian PFISTERER
GER
23.57
22.36
0.00
45.93
details
21
Sasha FEAR
/
George WADDELL
GBR
18.98
23.59
0.00
42.57
details
22
Wanqi NING
/
Chao WANG
CHN
18.99
22.41
0.00
41.40
details
23
Haruno YAJIMA
/
Daiki SHIMAZAKI
JPN
22.03
19.13
0.00
41.16
details
24
Karina SIDARENKA
/
Maksim YALENICH
BLR
22.51
17.49
0.00
40.00
details
25
Yana BOZHILOVA
/
Georgiev KALOYAN
BUL
20.61
19.20
1.00
38.81
details
26
Olexandra BORYSOVA
/
Cezary ZAWADZKI
POL
19.07
19.60
0.00
38.67
details
27
Gaukhar NAURYZOVA
/
Boisangur DATIEV
KAZ
22.05
17.28
1.00
38.33
details
28
Malene NICHITA-BASQUIN
/
Jaime GARCIA
ESP
19.80
16.46
0.00
36.26
details
Best program components
Judging statistics