Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Skate Edinburgh 2024
May 03, Kirkcaldy
52nd Volvo Open Cup
May 03, Riga
Juna Skate Open 2024
Apr 19, Tallinn
Bradford Open 2024
Apr 15, Bradford
Hope Cup 2024
Apr 12, Tartu
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Segment
25th Volvo Open Cup
Advanced novice girls
- Short program
5 - 9 Nov, 2014
No
Name
Country
TES
PCS
Ded.
TSS
Watch
1
Elizaveta MINCHENKO
LAT
20.84
16.14
0.00
36.98
details
2
Nicol MAZHGANE
LAT
20.33
13.72
0.00
34.05
details
3
Doris LOUHIKOSKI
FIN
19.54
15.02
1.00
33.56
details
4
Petra LAAKKONEN
FIN
19.20
13.72
0.00
32.92
details
5
Andzelika KLUJEVA
LAT
18.07
14.20
0.00
32.27
details
6
Aleksandra SHLAHOVA
LAT
16.87
14.46
0.00
31.33
details
7
Enja RUOKONEN
FIN
17.73
14.14
1.00
30.87
details
8
Paulina RAMANAUSKAITE
LTU
16.43
13.86
0.00
30.29
details
9
Charlotta LÖFGREN
FIN
17.03
13.20
0.00
30.23
details
10
Laura KARHUNEN
FIN
17.40
12.46
0.00
29.86
details
11
Annely VAHI
EST
16.40
13.28
0.00
29.68
details
12
Rebecca GILLESPIE
GBR
15.77
13.54
0.00
29.31
details
13
Madeleine Lidholm TORGERSEN
NOR
15.73
14.00
1.00
28.73
details
14
Océane GLESSER
FRA
15.83
12.74
0.00
28.57
details
15
Migle MAZEIKAITE
LTU
14.83
13.72
0.00
28.55
details
16
Elina RANCANE
LAT
15.16
12.52
0.00
27.68
details
17
Sara TUOMINEN
FIN
14.80
12.74
0.00
27.54
details
18
Naomi VERDEYEN
BEL
14.74
13.64
1.00
27.38
details
19
Anastasiya BAZHANKOVA
BLR
14.57
12.74
0.00
27.31
details
20
Lizaveta MALINOVSKAYA
BLR
14.73
13.42
2.00
26.15
details
21
Tatsiana MIHITS
BLR
14.01
11.94
0.00
25.95
details
22
Daria FEDOROVA
RUS
12.37
13.34
0.00
25.71
details
23
Anastasija PAVLOVICHA
LAT
13.47
12.14
0.00
25.61
details
24
Katarina KITAROVIC
CRO
12.90
12.80
1.00
24.70
details
25
Vlada LAHA
LAT
13.00
12.80
2.00
23.80
details
26
Alina URUSHADZE
LAT
10.37
14.20
1.00
23.57
details
27
Jekaterina RUDNEVA
EST
13.34
11.14
1.00
23.48
details
28
Lizaveta KHLYPAUKA
BLR
12.80
12.42
2.00
23.22
details
29
Anna ONUFRIJEVA
LAT
12.00
12.22
1.00
23.22
details
30
Karina KURITSÕNA
EST
12.20
11.00
0.00
23.20
details
31
Margarita OSTROVSKAYA
BLR
12.63
10.28
0.00
22.91
details
32
Ellen YU
NOR
11.30
12.52
1.00
22.82
details
33
Alise KRUZE
LAT
11.20
11.48
0.00
22.68
details
34
Hanna BABROVA
BLR
12.73
9.92
0.00
22.65
details
35
Viktorija SHITOVA
LAT
9.90
13.14
1.00
22.04
details
36
Hanna-Kristella LEHTSAAR
EST
11.00
10.72
0.00
21.72
details
37
Daria SURMENEVA
RUS
11.10
10.52
0.00
21.62
details
38
Helga Karen PEDERSEN
ISL
10.40
10.14
0.00
20.54
details
39
Linda LUKAS
EST
11.17
10.12
1.00
20.29
details
40
Polina SKORKINA
EST
9.50
10.68
1.00
19.18
details
41
Anna-Mai ALLIKMÄE
EST
9.67
11.20
2.00
18.87
details
42
Herdís Birna HJALTALÍN
ISL
8.67
8.66
0.00
17.33
details
43
Laura KAMERGRAUZE
LAT
5.77
11.40
1.00
16.17
details
44
Stella Victoria OJALA
EST
7.20
7.88
0.00
15.08
details
45
Amira Abdul MOATI
UAE
8.17
8.64
3.00
13.81
details
Best program components
Best elements
Judging statistics