Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Skate Edinburgh 2024
May 03, Kirkcaldy
52nd Volvo Open Cup
May 03, Riga
Juna Skate Open 2024
Apr 19, Tallinn
Bradford Open 2024
Apr 15, Bradford
Hope Cup 2024
Apr 12, Tartu
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Segment
JGP Baltic Cup 2013
Junior ice dance
- Short dance
18 - 21 Sep, 2013
No
Name
Country
TES
PCS
Ded.
TSS
Watch
1
Kaitlin HAWAYEK
/
Jean-Luc BAKER
USA
33.99
28.59
0.00
62.58
details
2
Oleksandra NAZAROVA
/
Maksym NIKITIN
UKR
29.42
26.19
0.00
55.61
details
3
Alla LOBODA
/
Pavel DROZD
RUS
29.36
25.19
0.00
54.55
details
4
Brianna DELMAESTRO
/
Timothy LUM
CAN
30.49
23.98
0.00
54.47
details
5
Evgenia KOSIGINA
/
Nikolai MOROSHKIN
RUS
27.93
25.18
0.00
53.11
details
6
Elliana POGREBINSKY
/
Ross GUDIS
USA
28.21
22.39
0.00
50.60
details
7
Melinda MENG
/
Andrew MENG
CAN
25.86
21.69
0.00
47.55
details
8
Olivia SMART
/
Joseph BUCKLAND
GBR
25.42
22.01
1.00
46.43
details
9
Yue ZHAO
/
Chang LIU
CHN
22.28
21.08
0.00
43.36
details
10
Angelique ABACHKINA
/
Louis THAURON
FRA
20.71
21.00
0.00
41.71
details
11
Natalia KALISZEK
/
Yaroslav KURBAKOV
POL
21.71
19.36
0.00
41.07
details
12
Cortney MANSOUROVA
/
Michal CESKA
CZE
20.51
20.50
0.00
41.01
details
13
Eugenia TKACHENKA
/
Yurij GULITSKIJ
BLR
24.78
16.10
0.00
40.88
details
14
Myriam GASSOUMI
/
Clement LE MOLAIRE
FRA
18.93
17.92
0.00
36.85
details
15
Florence CLARKE
/
Tim DIECK
GER
18.08
17.16
0.00
35.24
details
16
Joanna ZAJAC
/
Cezary ZAWADZKI
POL
19.28
15.22
0.00
34.50
details
17
Polina GORLOV
/
Eduard VISHNJAKOV
GER
16.57
15.48
0.00
32.05
details
18
Beatrice Kathrin TOMCZAK
/
Damian BINKOWSKI
POL
18.28
14.52
1.00
31.80
details
19
Marina ELIAS
/
Denis KORELINE
EST
16.15
14.53
0.00
30.68
details
20
Slavyana TSENOVA
/
Egor ZAYTSEV
BUL
15.50
14.16
0.00
29.66
details
Best program components
Judging statistics