Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Skate Edinburgh 2024
May 03, Kirkcaldy
52nd Volvo Open Cup
May 03, Riga
Juna Skate Open 2024
Apr 19, Tallinn
Bradford Open 2024
Apr 15, Bradford
Hope Cup 2024
Apr 12, Tartu
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Segment
Skate Copenhagen 2019
Junior ladies
- Free skating
5 - 7 Apr, 2019
No
Name
Country
TES
PCS
Ded.
TSS
Watch
1
Amalie Borup CHRISTENSEN
DEN
33.12
36.10
0.00
69.22
details
2
Jane ISKOV
DEN
34.68
35.91
2.00
68.59
details
3
Jade HOVINE
BEL
33.37
34.60
0.00
67.97
details
4
Josefin AHLGREN-VENNKLEV
SWE
30.94
31.00
0.00
61.94
details
5
Merle DEMUTH
SWE
31.12
30.31
0.00
61.43
details
6
Angelica HAGSTRÖM
SWE
30.89
31.41
1.00
61.30
details
7
Malene Johansen TRENGEREID
NOR
27.97
33.11
0.00
61.08
details
8
Ingrid Louise VESTRE
NOR
25.52
36.22
1.00
60.74
details
9
Elfrida LANDE-LUNDQVIST
SWE
25.05
36.01
1.00
60.06
details
10
Rebecka BERG
SWE
29.02
31.71
1.00
59.73
details
11
Camilla GRUE
DEN
27.08
32.40
0.00
59.48
details
12
Viktoria Nicolina SAVIC
SWE
28.97
31.12
1.00
59.09
details
13
Laura HOLMBERG
FIN
26.59
31.60
0.00
58.19
details
14
Kylie GLOUDEMANS
SWE
26.34
29.43
0.00
55.77
details
15
Anna CROMMERT
SWE
25.47
30.02
1.00
54.49
details
16
Felice BASBØLL
DEN
23.47
30.51
0.00
53.98
details
17
Daniella TUOVINEN
SWE
24.79
25.12
0.00
49.91
details
18
Filippa KÅBERG
SWE
20.92
27.91
0.00
48.83
details
19
Filippa WESSTRÖM
SWE
23.24
25.50
0.00
48.74
details
20
Elena de la VEGA
SUI
23.59
24.21
0.00
47.80
details
21
Inka RAUTIO
FIN
23.20
23.10
0.00
46.30
details
22
Matilda STENERHAG
SWE
20.02
25.90
1.00
44.92
details
23
Alva GIDLUND
SWE
17.98
27.82
1.00
44.80
details
24
Sanna PETERSSON
SWE
20.87
23.91
0.00
44.78
details
25
Helene Lohse HEJLSBERG
DEN
22.44
22.92
1.00
44.36
details
26
Sara Langeland FÆREVAAG
NOR
19.94
25.81
2.00
43.75
details
27
Celine FRANK
SWE
20.29
24.12
1.00
43.41
details
28
Emelie ANDERSSON
SWE
22.19
22.01
1.00
43.20
details
29
Liv Hörlin WISBORG
SWE
19.39
23.31
0.00
42.70
details
30
Lovisa PERNEFORS
SWE
18.69
23.73
0.00
42.42
details
31
Amanda MARDUNOVICH
SWE
16.42
23.80
0.00
40.22
details
32
Ann-Charlott DIMCEVSKA
NOR
18.35
22.92
2.00
39.27
details
33
Ann-Marie HEIKKINEN
FIN
17.10
25.01
4.00
38.11
details
34
Edle Marlene Hauge KJELLSEN
NOR
17.42
23.21
3.00
37.63
details
35
Julia MIKKELSEN
SWE
16.80
20.42
0.00
37.22
details
36
Ellen ALVESSON
SWE
15.36
20.92
1.00
35.28
details
Best program components
Best elements
Judging statistics