Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Bradford Open 2024
Apr 15, Bradford
Hope Cup 2024
Apr 12, Tartu
9th Narcisa Cup
Apr 10, Jesenice
31st Triglav Trophy
Apr 10, Jesenice
Skate Copenhagen 2024
Apr 05, Hvidovre
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Segment
Sonja Henie Trophy 2024
Advanced novice girls
- Short program
8 - 10 Mar, 2024
No
Name
Country
TES
PCS
Ded.
TSS
Watch
1
Venla SINISALO
FIN
29.80
18.99
0.00
48.79
details
2
Martina SANTIA
ITA
23.07
18.01
0.00
41.08
details
3
Nora COPPENS
SWE
23.98
14.90
0.00
38.88
details
4
Maria FIEDOSIEJEWA
SWE
21.94
15.60
0.00
37.54
details
5
Maria VASSILIEVA
SWE
21.65
14.53
0.00
36.18
details
6
Natasa JERMOLICKA
LAT
19.05
14.45
0.00
33.50
details
7
Amalie NORDBØ
NOR
18.55
14.18
0.00
32.73
details
8
Emma MAEVSKI
NOR
19.96
12.48
0.00
32.44
details
9
Katrine Victoria BERSTAD
NOR
17.42
13.64
0.50
30.56
details
10
Margarita KURSITE
NOR
17.51
12.84
0.50
29.85
details
11
Elin Katia SVEINBJORNSDOTTIR
ISL
17.46
12.39
0.00
29.85
details
12
Sarah JOHANSSON
SWE
15.20
14.19
0.50
28.89
details
13
Katla Karítas YNGVADÓTTIR
ISL
14.60
12.21
0.00
26.81
details
14
Paula BELEVICHA
LAT
13.05
13.92
0.50
26.47
details
15
Loreta BERZARINA
LAT
14.14
12.31
0.00
26.45
details
16
Ellevine WETLESEN
NOR
14.53
11.42
0.00
25.95
details
17
Anna TROITSKAJA
EST
13.43
13.02
0.50
25.95
details
18
Maya Millicent Massiah KVERNBERG
NOR
12.80
13.55
0.50
25.85
details
19
Elizabeth GJÆRE
NOR
14.50
11.60
0.50
25.60
details
20
Liss GLOUDEMANS
SWE
12.99
12.48
0.00
25.47
details
21
Thea Marie Kochergina ULLERENG
NOR
13.82
11.32
0.00
25.14
details
22
Ksenija BORODULINA
LAT
12.29
13.02
0.50
24.81
details
23
Mia KASPAROVICHA
LAT
9.37
15.24
0.00
24.61
details
24
Berglind Inga BENEDIKTSDÓTTIR
ISL
12.71
11.41
0.50
23.62
details
25
Helena Katrín EINARSDÓTTIR
ISL
12.26
10.52
0.00
22.78
details
26
Indiana Rós ÓMARSDÓTTIR
ISL
11.38
11.14
0.50
22.02
details
27
Megija FOGELMANE
LAT
8.73
13.20
0.50
21.43
details
28
Elva Ísey HLYNSDÓTTIR
ISL
10.63
9.10
0.50
19.23
details
29
Sólveig Kristín HARALDSDÓTTIR
ISL
6.90
10.26
0.50
16.66
details
Best program components
Best elements
Judging statistics