Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Skate Edinburgh 2024
May 03, Kirkcaldy
52nd Volvo Open Cup
May 03, Riga
Juna Skate Open 2024
Apr 19, Tallinn
Bradford Open 2024
Apr 15, Bradford
Hope Cup 2024
Apr 12, Tartu
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Best elements of each type
8th Denkova-Staviski Cup ISU
Type
Name
Country
Category
Segment
GOE
Score
Watch
CCoSp4
Larry LOUPOLOVER
BUL
Senior men
Free skating
1.05
4.55
details
FCCoSp4
Alexandra FEIGIN
BUL
Senior ladies
Free skating
0.82
4.32
details
FCSp4
Graham NEWBERRY
GBR
Senior men
Free skating
0.75
3.95
details
CCoSp3
Sofiia SHASHUNKINA
UKR
Advanced novice girls
Short program
0.80
3.80
details
FSSp4
Alexandra FEIGIN
BUL
Senior ladies
Short program
0.80
3.80
details
CCSp4
Conor STAKELUM
IRL
Senior men
Short program
0.53
3.73
details
FCCoSp3
Davidé LEWTON-BRAIN
MON
Senior men
Free skating
0.60
3.60
details
CSSp4
Davidé LEWTON-BRAIN
MON
Senior men
Short program
0.60
3.60
details
FCSp3
Graham NEWBERRY
GBR
Senior men
Short program
0.56
3.36
details
CCSp3
Mattia Dalla TORRE
ITA
Senior men
Free skating
0.47
3.27
details
LSp4
Alexandra FEIGIN
BUL
Senior ladies
Short program
0.54
3.24
details
LSp4
Mariya LEVUSHKINA
BUL
Junior ladies
Short program
0.54
3.24
details
LSp4
Ivelina BAYCHEVA
BUL
Junior ladies
Free skating
0.54
3.24
details
LSp4
Mariya LEVUSHKINA
BUL
Junior ladies
Free skating
0.54
3.24
details
SSp4
Alexandra FEIGIN
BUL
Senior ladies
Free skating
0.67
3.17
details
CSp4
Natasha MCKAY
GBR
Senior ladies
Short program
0.52
3.12
details
FCSSp4
Eliska BREZINOVA
CZE
Senior ladies
Free skating
0.10
3.10
details
LSp3
Arabella SEAR-WATKINS
GBR
Advanced novice girls
Short program
0.56
2.96
details
FSSp3
Ida Eline VAMNES
NOR
Advanced novice girls
Free skating
0.35
2.95
details
CSSp3
Thimothée MANAND
AND
Senior men
Short program
0.35
2.95
details
FCSSp3
Marina NIKOLOVA
BUL
Advanced novice girls
Free skating
0.35
2.95
details
CCoSp2
Marina NIKOLOVA
BUL
Advanced novice girls
Short program
0.33
2.83
details
CSp3
Sofiia SHASHUNKINA
UKR
Advanced novice girls
Short program
0.38
2.68
details
CCoSp3V
Frida PAJULA
FIN
Advanced novice girls
Free skating
0.38
2.63
details
FCCoSp4V
Marianne STÅLEN
NOR
Senior ladies
Free skating
0.00
2.63
details
FCCoSp2
Egor KHLOPKOV
POL
Junior men
Free skating
0.08
2.58
details
FCCoSp3V
Maurizio ZANDRON
AUT
Senior men
Free skating
0.30
2.55
details
FCSp2
Leona ROGIC
SRB
Senior ladies
Short program
0.23
2.53
details
FCSp2
Simona GEORGIEVA
BUL
Senior ladies
Free skating
0.23
2.53
details
CCSp2
Connor BRAY
GBR
Junior men
Short program
0.23
2.53
details
SSp3
Chiara HRISTOVA
BUL
Advanced novice girls
Short program
0.35
2.45
details
LSp2
Maria ILINOVA
BUL
Junior ladies
Short program
0.32
2.22
details
FSSp2
Ruxandra ROTUNDU
ROU
Advanced novice girls
Free skating
-0.08
2.22
details
CCoSp2V
Alexander ZLATKOV
BUL
Senior men
Short program
0.13
2.01
details
CCoSp2V
Teodora Maria GHEORGHE
ROU
Advanced novice girls
Short program
0.13
2.01
details
FCSp1
Thimothée MANAND
AND
Senior men
Free skating
0.00
1.90
details
CSp2
Marianne STÅLEN
NOR
Senior ladies
Short program
0.06
1.86
details
LSp1
Marina NIKOLOVA
BUL
Advanced novice girls
Short program
0.25
1.75
details
SSp2
Leona ROGIC
SRB
Senior ladies
Short program
0.11
1.71
details
CCoSp1V
Natalia PEEVA
BUL
Junior ladies
Free skating
0.00
1.50
details
Best jumps
Best combination jumps
Best spins
Best sequences