Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Young Stars May 2024
May 20, Sheffield
British Novice Championships 2024
May 20, Sheffield
Tallinn Trophy Kids 2024
May 10, Tallinn
Thailand Open Figure Skating Trophy 2024
May 03, Bankok
Skate Edinburgh 2024
May 03, Kirkcaldy
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Segment
Swiss Youth Championships 2019
Novice U13 girls
- Short program
26 - 27 Jan, 2019
No
Name
Club
TES
PCS
Ded.
TSS
Watch
1
Sarina JOOS
DUB
21.90
13.60
0.00
35.50
details
2
Sara FRANZI
ASC
20.94
13.26
0.00
34.20
details
3
Anna ALBISETTI
LUG
19.97
13.14
0.00
33.11
details
4
Elodie COSENTINO
DUB
19.50
13.94
0.50
32.94
details
5
Laila HOLDENER
KUS
16.46
13.26
0.00
29.72
details
6
Ophelie CLERC
MEY
16.55
12.66
0.00
29.21
details
7
Elina BACSA
DUB
16.50
13.14
0.50
29.14
details
8
Mina BERGMANN
MIT
14.93
13.54
0.00
28.47
details
9
Teana MENETREY
LAM
15.39
12.26
0.00
27.65
details
10
Sophie LEHMANN
LAM
15.21
12.78
0.50
27.49
details
11
Maria-Luisa ERDIN
SJB
15.46
11.86
0.00
27.32
details
12
Zoé LACHAT
CDF
15.59
12.14
0.50
27.23
details
13
Anastasia LODOCHNIKOVA
ZOE
14.61
12.60
0.00
27.21
details
14
Lisa MENGONI
BLZ
14.98
11.40
0.00
26.38
details
15
Gina ZEHNDER
KUS
14.02
11.92
0.00
25.94
details
16
Mia KOSS
BAS
15.05
10.22
0.00
25.27
details
17
Juliana PANARESE
ZUG
14.53
11.20
0.50
25.23
details
18
Elena KLEIMENOVA
DUB
13.13
12.08
0.50
24.71
details
19
Anaïs BERDAT
BER
14.06
10.46
0.00
24.52
details
20
Heidi HUGENER
WET
13.04
11.34
0.00
24.38
details
21
Lauriane GAY
SIO
13.38
10.88
0.00
24.26
details
22
Norah CURCIO
FRI
12.71
10.74
0.00
23.45
details
23
Sofia GENET
BLZ
11.48
11.72
0.00
23.20
details
24
Léna BANDERET
MEY
12.22
10.74
0.00
22.96
details
25
Marisa REIDY
HZH
13.29
9.14
0.00
22.43
details
26
Chloé SALIGNON-STUCKART
SJB
11.34
11.06
0.00
22.40
details
27
Soelly GUINAND
LOC
12.39
9.86
0.00
22.25
details
28
Emma-Jane JELMINI
LUG
11.62
10.34
0.00
21.96
details
29
Shana KRAMER
WIN
13.07
9.26
0.50
21.83
details
30
Alice SHIN VIGNAUD
DUB
11.91
9.86
0.00
21.77
details
31
Nour KALI
MEY
12.67
8.26
0.00
20.93
details
32
Badrinur MOKAEVA
MAR
10.84
10.54
0.50
20.88
details
33
Alizee PETRINI
MAR
10.06
10.54
0.00
20.60
details
34
Léa BRUGGER
YVE
11.49
9.20
0.50
20.19
details
35
Marta JEREMIC
CMS
12.08
8.54
0.50
20.12
details
36
Lennia KERN
WIN
11.24
8.66
0.00
19.90
details
37
Laura GAUCH
FRI
10.40
10.48
1.00
19.88
details
38
Nuria Fina JOAQUIN
RAP
10.25
8.94
0.00
19.19
details
39
Pia LUSKAR
ZUE
10.03
9.08
0.00
19.11
details
40
Emily RINGGER
HZH
10.17
8.86
0.00
19.03
details
41
Shana GARRET
GEN
7.39
9.68
0.00
17.07
details
Best program components
Best elements
Judging statistics